سفر به موناکو، بهشت گردشگران

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 10:59 ق.ظ

نویسنده : رضا دانشفر
ارسال شده در:

موناکو در فرانسه که در اصل یک کشور مستقل است (!) و بعد از واتیکان، کوچکترین کشور دنیاست. شبه جزیره موناکو که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند، دارای تعداد زیادی مرکز تفریحی، کازینو، قایق و قوانین آزاد مالیاتی می باشد که ازین رو به آن "بهشت گردشگران" لقب داده اند.

موناکو

این کشور به نوعی سلطنتی می باشد و اکثرا برای قشر ثروتمند و فوق ثروتمند جهان مناسب سفر می باشد.

موناکو جزء اتحادیه اروپا نیست اما قوانین آن هماهنگ با این اتحادیه است. مشهور ترین و معروف ترین شهر موناکو مونته کارلو است. کشور موناکو از نواحی مختلف با کشورهای مشهوری همسایه است. از سه ناحیه فرانسه همسایه موناکو است و از سوی دیگر هم دریای مدیترانه در جوار این کشور قرار گرفته است.

موناکو

نکته جالبی که در مورد موناکو وجود دارد این است که فاقد تقسیمات کشوری ست. Ville موناکو بخش قدیمی موناکو، نشسته بر بالای فلات کوه به نام "لو Rocher، سنگ، این محله قدیمی سنتی موناکو یکی از زیباترین اماکن دیدنی است. این منطقه متشکل از خیابان های عجیب و جالب قدیمی با رستوران دنج و با قیمت مناسب و مغازه سوغات کوچک، با جاذبه اصلی این کاخ، موزه اقیانوسشناسی، و کلیسای جامع است.

موناکو

  • پیش شماره: 377+
  • واحد پولی: Euro
  • زبان رایج: فوانسوی
  • شهرهای مهم: مونت کارلو
  • اختلاف ساعت با ایران: 02:30-

موناکو

موناکو

موناکو

موناکو

موناکو

موناکو

موناکو

موناکو

از آنجاییکه موناکو در منطقه مدیترانه قرار دارد، مانند سایر کشورهای این منطقه تابستان های بسیار گرمی دارد که حتی آب و هوای اقیانوسی منطقه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. میانگین دمای هوا در بعد از ظهر های تابستان 30 درجه سانتی گراد است. زمستان ها نیز اغلب مواقع بارندگی دیده می شود. میانگین دمای هوا در زمستان حدود 10 درجه سانتی گراد است.

دیدگاه ها : () 
برچسب ها: فرانسه ، موناکو ، سفر لوکس ،
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات